İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Link Kısaltarak Para Kazanma

Link kısalt para kazan deyimini defalarca duymuş veya reklamlardan görmüşsünüzdür. Bu tabii ki mümkün olan bir kazanç yoludur. Ancak link kısaltarak para kazanma sizi zengin edecek veya ana kazanç kaynağınızı oluşturabilecek bir yöntem değildir. Bu yüzden şurada burada gördüğünüz, ayda bilmem şu kadar bin lira kazandıran yöntem olarak tanıtılan yazılara kulak asmayın. Link kısaltma sitelerinden para kazanma ile ilgili gerçekçi bir yazı için okumaya devam edin.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

Link kısaltarak para kazanmanın mantığı oldukça basittir. Aşağıda birkaçından bahsedeceğim siteler aracılığıyla kısaltılan linklere daha önce tıkladıysanız eğer, önce bir geri sayım ardından reklamı geç butonu görürsünüz. Bu esnada ekrana reklamlar ve hatta bildirimler gelir. Reklama geç butonunun ardında da reklamlı sayfalara yönlendirilir, en sonunda ulaşmak istediğiniz bağlantıya kavuşmuş olursunuz.

İstenilen siteye ulaşana kadar görmüş olduğunuz tüm bu reklamlar, link kısaltarak para kazanmak isteyenler için paranın kaynağını oluşturur. İşte bu sayede link kısalatarak para kazanmak mümkün olan bir para kazanma yöntemidir. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmez. İhtiyacınız olan tek şey kısaltmış olduğunuz linklere tıklayacak birilerini bulmak.

Eğer insanlara kısaltmış olduğunuz linklere muhakkak tıklamalarını gerektirecek bir sinyal göndermeyi başarırsanız kısaltmış olduğunuz linkler yüksek tıklama alır. Örneğin canlı maç yayınları, kitap indirme, film indirme, oyun indirme gibi sunulan linklerin tıklaması çok olur. Bu amaçlara hizmet eden linkleri kısaltmanız kazanma ihtimalinizi de artırır. Link kısalt para kazan mantığı biraz da kazan kazan mantığına benzer. Siz tıklayanlara güzel bir şey vadedersiniz onlar da linklere tıklar. Şimdi de para kazandıran link kısaltma sitelerine geçmeden önce kısalt link sitelerinden ne kadar kazanabileceğinize göz atalım.

Link Kısaltma Siteleri Ne Kadar Kazandırır?

Her link kısaltma sitesinin kendine göre bir kazandırma oranı vardır. Bu oranlar 1000 tıklamaya göre belirlenir. Örneğin site 1000 tıklamaya 10 TL veya 3 dolar vereceğini belirlemiştir. Siz de bu oranlarda kazanç elde edersiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu oranlar çoğu sitede sadece kullanıcı çekebilmek uğruna belirlenmiştir. Yani site kazanç oranını 5 dolar olarak belirlemiştir, ancak gerçekte verdiği 3 dolardır. Aşağıdaki sitelerin inceleme yazıları çok detaylı bir şekilde tarafımca yazıldığı için sitemden o yazılarda gerçekte olan her şeye ulaşabilirsiniz. Burada sadece genel bilgiler verilecektir.

Aşağıda piyasadaki en iyi link kısaltama siteleri, daha doğrusu en çok bilinen link kısaltma siteleri verilmiştir. Veri olarak da ödeme limitleri ve BGBM oranları verilmiştir. Ödeme limiti paranızı çekebilmeniz için toplamanız gereken miktar, BGBM ise bin tıklamada kazanabileceğiniz para miktarıdır. Öyleyse şimdi link kısaltarak para kazanmak için başvurabileceğiniz sitelere geçelim.

Link Kısaltarak Para Kazandıran Siteler

1. Umuly Link Kısaltarak Para Kazanma

Umuly, link kısaltma siteleri arasında yükselişteki bir diğer site. Çorum HİTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren firma, piyasadaki sayılı güvenilir firmalardan biri. Ayrıca bin tıklama başına verdiği 3$ ile piyasanın en çok kazandıran firmalarından biri de diyebiliriz. Sitelerindeki modern tasarım ve sundukları servisler bu işe verdikleri önemin bir göstergesi. Umuly’de para kazanmaya başlamak için siteye kayıt olduktan sonra “Account Settings” bölümünden “Is it a partner?” onay kutusunu işaretleyip kaydetmek yeterli olacaktır. Ayrıca web sitesi sahibi olan kullanıcılar için de hazırlamış oldukları reklam embed kod sayesinde web sitesi sahiplerine sitelerinde gösterim yaparak para kazanma yolunu açıyor. Umuly reklam servisleri açısından da bir çok yönde Google Ads ve Google Adsense’e rakip olacak kalitede. Banka havalesi, papara, btc, payeer, payoneer, paypal gibi seçeneklerle günde 1 kere ödeme alabilirsiniz. Umuly link kısaltma para kazanma oranları:

  Ödeme Limiti: 5$
  BGBM: 3$

Umuly’de kazanç elde edebileceğiniz diğer yöntemler şöyledir:
Reklam Satışı yaparak %20 Oranına kadar kazanç sağlayabilirsiniz.
Referans üyelerinizin kazançlarından %10 kazanç elde edebilirsiniz.
Umuly Canlı Konuşma Servisi, Umuly Canlı Destek Servisi, Umuly Dosya Paylaşım Servisi ve Umuly Kısa Link Yönlendirme Servisleri ile belirli oranda satış geliri kazanabilirsiniz. Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Tr.Link Link Kısaltarak Para Kazanma

Tr link piyasada bulunan büyük link kısaltma siteleri içerisinde müşteri memnuniyeti en yüksek olan sitelerden biri. Tabii siz müşteri memnuniyeti derken yüksek bir memnuniyetten bahsettiğimi sanmayın. 4 yıllık bir site olmasına rağmen çok iyi bir çıkış yapmış ve piyasanın üst sıralarına doğru adım adım yükselmektedir. Verdiği oranlar da piyasanın üstündedir. Ancak siz yine de TRlink hakkında yazdığım yazıyı okumadan üye olmaya kalkışmayın. Tr.link link kısaltarak para kazanma oranları:

  Ödeme Limiti: 50TL
  BGBM: 2.09$-2.62$

3. Pubiza Link Kısaltarak Para Kazanma

Pubiza deyince bir çok kişi bilmeyecektir ama bir zamanların Link.tl’si olduğunu belirteyim. Bu site ilk başlarda bende güzel şeyler uyandırsa da birçok tıklamayı saymadığnı farkettim. Yani kullanıcılar 1000 linke tıkladıysa yarısına yakınını saymıyor. Bu yüzden böyle bir negatif yanı var. Yine de buraya yazacak kadar piyasaya tutunan sitelerden. Yaklaşık 470.000 üyesi var. Buraya tıklayarak Pubiza hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Pubiza link kısaltarak para kazanma oranları:

  Ödeme Limiti: 20TL
  BGBM: 12TL-13.5TL

4. Adfly Link Kısaltarak Para Kazanma

Link kısaltarak para kazanma yazımızın ilk yabancı sitesi ve en güvenilir, en net kazandıran sitesi Adfly. Site tasarımı her ne kadar onlarca yıl geriden geliyor hissiyatı uyandırsa da piyasının en çok bilinen sitesi diyebilirim. Bu yüzden en iyi link kısaltma sitesi seçecek olsam bunu ilk sıraya koyardım. Tek sıkıntısı paranızı sadece payoneer ile çekebilecek olmanız ve kazancınızı her ne kadar net olarak belirlese de Türkiye için çok az kazanıyor olacağınız gerçeği. Adfly link kısaltarak para kazanma oranları:

  Ödeme Limiti: 5$
  BGBM: 0.65$

Okumanız gereken yazı: Adfly – Link Kısaltarak Para Kazanma

5. Bcvc Link Kısaltarak Para Kazanma

Link kısaltma işine ilk önce Bcvc ile başladım. Çünkü daha önce böyle bir sistemden para kazanılabileceğini duymamıştım ve bcvc ilk karşıma çıkan site oldu. Böylece ilk deneyimi bcvc ile yaşamış, ardından öteki sitelerle de tanışma fırsatım oldu. Ancak pek güvenilir bir site olduğunu düşünmediğimden pek kullanmadım. Bcvc ile ilgili internetteki en detaylı yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Bcvc link kısaltarak para kazanma oranları:

  Ödeme Limiti: 50$ (Bitcoin ile 10$)
  BGBM: 1.6$-3$

Bu yazı da buraya kadardı. İnternette gördüğünüz link kısaltarak para kazanma yazıları hayal ürünü değildir. Ancak birçoğu sponsorlu olduğundan dolayı şişirilmiş yazılardır. Bu yazı sponsorlu bir yazı olmadığı için link kısaltarak para kazanma işini kimseye gönül rahatlığıyla önermiyorum. Çünkü günlük elde edeceğiniz kazançlar en iyi ihtimalle bir çocuğun tost parası olacaktır. Zaten bu sitelere üye olan kullanıcıların çoğu da herhangi bir etkinlik göstermeden üyeliklerini sonlandırırlar. Geldikleri gibi giderler deyiminde olduğu gibi. Link kısalt para kazan mantığından da ancak bu kadar olur zaten.

Eğer bir link kısalatarak para kazanma sitesine üye olmak ve denemek istiyorsanız öncesinde o siteyle ilgi yazdıklarıma göz atabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ediyorum. Aşağıdaki link kısaltma ve para kazanma etiketlerini kullanarak da bununla ilgili daha çok yazıya ulaşabilirsiniz..

3 Yorum

 1. uğur özcan uğur özcan 18/04/2020

  bence sıralama eksin kesinlikle ilk 3 te ***.us olmalı güncellenmesi gerekiyor

  • Numan Sensei Numan Sensei Yazar | 19/04/2020

   Merhabalar, öncelikle o bir sıralama değildi. İkinci olarak yukarıdaki sitelerin kullanıcı sayıları bahsettiğiniz sitenin bilmem kaç 10 katı. Reklam için reklam sayfamıza bakınız.

 2. link kısalt link kısalt 26/04/2020

  Güzel bir para kazanma yöntemi. Özellikle linklere Avrupa ve Amerika ülkelerinden tıklanıyorsa. Çünkü Türkiye üzerinden linklere tıklandığı zaman o kadar çok para kazandırmıyor. Yine de bir şans verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir