İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İngilizce Altyazılı Film İzleme Siteleri

İngilizce altyazılı film izleme siteleri gerek İngilizce öğrenenler için gerekse filmlere orjinal seslendirmeleriyle erişmek isteyenler için ihtiyaç duyulan bir liste olmaktadır. Biz de okuyucularımızı düşünerek, hazırlamaya çalıştığımız İngilizce dil bilgisi serimize yardımcı olması amacını da güderek, faydalı bir liste oluşturmaya çalıştık. Bunu yaparken de en yüksek konfora sahip çevrim içi (online) ingilizce altyazılı dizi izleme sitelerini aşağıdaki gibi ücretli ve ücretsiz diye ikili bir ayrıma giderek inceledik.

Ücretli İngilizce Altyazılı Film İzleme Siteleri

Gerek izleme esnasındaki konfor, gerekse altyazıların güvenilirliği açısından ücretli siteler ile başlamayı yerinde bulduk. Ayrıca, ücretli sitelerin yasal oluşu bizi işbu listeye onlarla başlamaya itti. Bu açıdan bir yaklaşımla ingilizce altyazılı dizi izleme sitelerinden ücretli olanlarla başlayalım.

Primevideo.com

Ücretli bir seçenek olan Prime Video, Amazon tarafından sunulan bir film izleme platformu. Tabii, işin içinde Amazon olunca aylık 5.99€ gibi bir ücret de ödemeniz gerekiyor. Ancak, Amazon’un sunmuş olduğu kaliteli hizmet buna değer nitelikte. Türk mantığıyla düşünürsek 50 lira gibi fiyata tekabül eden bu hizmete, € kullanan bir ülkede yaşıyorsanız ucuz diyebileceğiniz bir ücretle erişebilirsiniz.

Turkcell TV (TV+)

Yerli bir platform olan TV+’da bulunan filmleri orijinal ingilizce altyazı ile izleyebirsiniz. Ancak bu seçeneği kullanabileceğiniz kanallar çoğunlukla ücretli. Bu yüzden TV+ için de ücretli bir üyelik başlatmanız gerekecek. Böylelikle onlarca kanala ve yüzlerce filme kolaylıkla erişebileceksiniz.

Netflix

Listemize ücretli platformlar ile devam ediyoruz, Netflix. Özellikle şu sıralarda Türk dizi sektörüne de el atıyor olması, ülkemizde popülerliğini git gide arttırmasına vesile oldu. Bizim Netflix’i bu listeye almamızın sebebi içerisinde oldukça fazla kaliteli yapım bulunması, reklamsız ve kullanımının aşırı konforlu olması yatıyor. Elbette, yazımızın başlığı İngilizce altyazılı film izleme sitelerine dair olduğu için Netflix ile bunu rahat bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Hatta size en çok yararı olacak ücretli seçenek budur diyebiliriz.

Blutv

Listemizin son ücretli sitesi yerli bir girişim olan Blutv. Blutv, özellikle kendine has yapımlarıyla ve altyazı, dublaj ve orijinal seçenekleriyle Türk izleyicisi için güzel bir seçim olabilecektir. Kendine has yapımlar çıkarmasıyla her ne kadar Netflix ile benzerlik gösterse de Blutv’nin daha yerel bir girişim olması içerik yoğunluğu bakımından daha fakir olmasına da sebebiyet veriyor. Ancak içerdiği birbirinden eğlenceli filmler ile denemeye değer bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Ücretsiz İngilizce Altyazılı Film İzleme Siteleri

Tubitv.com

Ücretsiz ingilizce altyazılı film izleme listemize severek kullanabileceğiniz bir site olan Tubitv ile başlıyoruz. Tubi TV’yi kullanırken hoşunuza gidecek en önemli özellik, ücretsiz sitelerde yakındığımız reklamların sizi ikide bir ordan oraya sürekleyememesi. Bu yüzden sizlere tavsiye edecebileceğimiz ve sizin de ücretsiz bir şekilde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir site olacağını düşünüyoruz. İngilizce altyazılı film izlemek için gönül rahatlığıyla deneyimleyebilirsiniz.

Youtube

Bazen aradığınız şeyler burnunuzun dibindedir. Telif hakları serbest olan birçok filmi İngilizce altyazı ile izlemek için en popüler video paylaşım ağına bakmakta da fayda var. Elbette bilinen filmlerin bir çoğunu bulamayacaksınız ama dişe dokunur sayıda, Youtube’da ücretsiz bir şekilde ve altyazılı olarak erişebileceğiniz film mevcut. Youtube’a gidip “movie” araması yaparsanız ne demek istediğimizi anlamış olursunuz.

Fenglish.ru

Sitenin uzantısından anlayacağınız gibi Rusça bir site. Ancak sayfayı çevirerek filmlere ve filmlerin dışında, İngilizce öğrenmek için faydalanabileceğiniz mutlaka edinmeniz gereken kitaplara dahi erişebilirsiniz. Bu geniş içeriğinden dolayı, en azından bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İngilizce altyazılı film ve diziler haricinde kitaplar, alıntılar, testler için başarılı bulduğuz ve maalesef ki geç keşfettiğimiz harika bir site.

Solarmovies.co

Ücretsiz faydalanabileceğiniz bir site olarak, Solarmovies. Bu sitenin en sevdiğimiz tarafı arayüzünün rengi. Pek kimse tarafından bilinmese de -hatta Türkiye’de bilenlerin sayısı dip seviyededir- rahatlıkla İngilizce altyazılı film ve dizi izleyebileceğiniz güzel tasarıma sahip bir sitedir. Sitede dolaşırken arada kendinizi başka sitelerde bulabilirsiniz ama bu olay neredeyse ücretsiz dizi-film izleyebileceğiniz tüm sitelerde vardır. Bu yüzden reklamları sorun etmiyorsanız filmler ve ismine rağmen İngilizce altyazılı dizi içerikleri sizi tatmin edebilir.

İngilizce altyazılı film izleyebileceğiniz siteleri bu şekilde sizin için listeledik. Sizlere faydası dokunabilecek siteleri buraya alabilmek için onlarca siteyi inceleme fırsatı bulmamıza rağmen, ancak böylesi sınırlı bir listeyi çıkarabildik. Bu listenin bir benzeri olan İngilizce Altyazılı Dizi İzleme Siteleri yazımızı da okuyabilir ve dizileri İngilizce altyazılı olarak nerede izleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca Cambly ile de ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Esen kalın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir