İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İngilizce Altyazılı Dizi İzleme Siteleri

Gerek İngilizcenizi geliştirmek için, gerekse İngilizce dizilere orijinal seslendirmeleriyle ulaşabilmeniz için bu listeyi sizler için hazırlamış bulunuyoruz. İngilizce altyazılı dizi izleme siteleri karışık halde aşağıda listelenmiştir. Yani işbu listeyi hazırlarken, siteleri herhangi bir sıralamaya tabi tutmadık. Siteler hakkında yazdığımız düşüncülerimizi okuyarak istediğiniz siteyi deneyimleyebilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

Ücretli İngilizce Altyazılı Dizi İzleme Siteleri

Öncelikle listemize ücretli seçenekler ile başlıyoruz. Gerek izleme esnasındaki konfor, gerekse altyazıların güvenilirliği açısından ücretli siteler ile başlamayı yerinde bulduk. Ayrıca, ücretli sitelerin yasal oluşu bizi işbu listeye onlarla başlamaya itti. Bu açıdan bir yaklaşımla ingilizce altyazılı dizi izleme sitelerinden ücretli olanlarla başlayalım.

Quibi

Listemize yeni bir oluşum olan Quibi ile başlıyoruz. Quibi 10 dakikalık diziler üreten bir içerik platformudur. Fazla zamanı olmayanlar için Netflix’e benzeyen bu platformda (site+uygulama) 10 dakikalık bölümler halinde diziler izleyebilirsiniz. Güvenilir bir şekilde İngilizce altyazılı dizi izlemek için konforlu bir site olduğunu ilk bakışta anlayabilirsiniz.

İsminin anlamı Quick Bites’tan gelen Quibi’de, bu konforun altında biraz da ücretlendirmenin de etkisi var. Aylık 5$’a tüm içeriklere erişebilirsiniz. 4 Nisan 2020’de hızlı bir giriş yapan Quibi’nin Youtube kanalını da takip ederek ingilizce altyazılı dizilerin birkaçına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Ancak bu Quibi’nin tadını tam olarak vermeyecektir elbet.

Netflix

Evet, sıradaki sitemiz bir diğer ücretli seçenek olan Netflix. Özellikle şu sıralarda Türk dizi sektörüne de el atıyor olması, ülkemizde popülerliğini git gide arttırmasına vesile oldu. Bizim Netflix’i bu listeye almamızın sebebi içerisinde oldukça fazla kaliteli yapım bulunması, reklamsız ve kullanımının aşırı konforlu olması yatıyor. Elbette, yazımızın başlığı ingilizce altyazılı dizi izleyebileceğiniz sitelere dair olduğu için Netflix ile bunu rahat bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Ororo.tv

Bir başka ücretli sitemiz ise Ororo Tv. Her ne kadar ücretli olsa da günlük 1 saat ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz. Sitede İngilizce altyazı desteği yanında Türkçe altyazılara da ulaşabilirsiniz. Listelemekte olduğumuz ingilizce altyazılı dizi izleme siteleri arasından kullanışlı ve iyi bir seçenek olduğu düşüncesindeyiz. Ancak bu yazıyı okuma nedeniniz İngilizce altyazılar olduğu için ücretli siteler içerisinde orijinal altyazılı film izleyebilmeniz (ve tabii ki diziler) için Netflix’i daha çok tavsiye ediyoruz.

Blutv

Altyazılı diziler için güzel bir alternatif olan Blutv’yi İngilizce altyazılı olarak da kullanabilirsiniz. Vikings, Shameless, The Walking Dead ve daha fazlası için altyazı desteğiyle kullanabileceğiniz bir site olan Blutv, yerli bir girişim olması sebebiyle de bu listede yer almayı hak ediyor. Ee, biz de önerdiğimize göre siteye gidip olan bitene bir göz atabilirsiniz.

Ücretsiz İngilizce Altyazılı Dizi İzleme Siteleri

Ücretli siteleri deneyimleyemeyecek olanlar veya haftada izleyeceği bir dizi için para ödemek istemeyenler için de yukarıdaki sitelere alternatif olarak, ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekleri ingilizce altyazılı dizi izleme sitelerini listeledik.

Solarmovies.co

Ücretsiz faydalanabileceğiniz bir site olarak, Solarmovies. Bu sitenin en sevdiğimiz tarafı arayüzünün rengi. Pek kimse tarafından bilinmese de -hatta Türkiye’de bilenlerin sayısı dip seviyededir- rahatlıkla İngilizce altyazılı dizi izleyebileceğiniz güzel tasarıma sahip bir sitedir. Sitede dolaşırken arada kendinizi başka sitelerde bulabilirsiniz ama bu olay neredeyse ücretsiz dizi-film izleyebileceğiniz tüm sitelerde vardır. Bu yüzden reklamları sorun etmiyorsanız filmler ve ismine rağmen İngilizce altyazılı dizi içerikleri sizi tatmin edebilir.

Fenglish.ru

Uzantıdan anlayacağınız gibi Rusça bir site. Ancak sayfayı çevirerek film ve diziler dışında, İngilizce öğrenmek için faydalanabileceğiniz mutlaka edinmeniz gereken kitaplara dahi erişebilirsiniz. Bu geniş içeriğinden dolayı, en azından bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İngilizce altyazılı dizi ve film haricinde kitaplar, alıntılar, testler için başarılı bulduğuz ve maalesef ki geç keşfettiğimiz harika bir site.

Speechyard.com

İngilizce altyazılı dizi izlemek için tasarlanmış bir site. Ancak dizileri izleyebilmeniz için önce kayıt yapmanız gerekiyor ve galiba dizilerin ilk bölümünden sonrası premium üyelik istiyor. Biz de açıkçası üye olup dizi özelliğini deneyimleyemedik. Bundan dolayı ücretsiz siteler arasına koymak zorunda kaldık.

Ancak, listemize öyle antin kuntin siteleri aldığımızı da düşünmeyin. Bu sitede Voscreen tarzı kısa cümleler içeren kesitler izleyebilir ve Voscreen’den farklı olarak cümlelerdeki boşlukları doldurabilirsiniz. Bu kadarla da sınırlı değil elbette. Kelime, gramer ve daha fazlasını öğrenmek için de faydalı içerikler bulunuyor. Bu açıdan bakınca İngilizce altyazılı diziler için de faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Youtube

Telif hakları serbest olan birçok diziyi altyazı ile izlemek için en popüler video paylaşım ağına bakmakta da fayda var. Elbette bilinen filmlerin bir çoğunu bulamayacaksınız ama dişe dokunur sayıda, Youtube’da ücretsiz bir şekilde ve altyazılı olarak erişebileceğiniz dizi mevcut. Youtube’a gidip “tv shows” veya “tv series” araması yaparsanız ne demek istediğimizi anlamış olursunuz. Hatta yukarıda bahsettiğimiz Quibi’nin ücretsiz içeriklerine de buradan ulaşabilirsiniz.

İngilizce altyazılı dizi izleyebileceğiniz siteleri bu şekilde sizin için listeledik. Sizlere faydası dokunabilecek siteleri buraya alabilmek için onlarca siteyi inceleme fırsatı bulmamıza rağmen, ancak böylesi sınırlı bir listeyi çıkarabildik. Bu listenin film versiyonu için Ayrıca İngilizce öğrenmek istiyorsanız, İngilizce öğrenme yolunda sizlere Cambly’i de önerebiliriz. Böylece hem dinleme hem de konuşma yeteneğiniz birlikte gelişmiş olur. Sitemize özel 15 dakikalık referans kodu ve bu kodun nasıl kullanılabileceğini öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ya da buradan referanslı linkimizle Cambly’i deneyimleyebilirsiniz. Dizi ve filmlerle ilgili içeriklerimize erişebilmek için sitemizi keşfe çıkmayı unutmayın. Esen kalın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir