İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10. Sınıf Konuları ve Müfredatı (2021-2022)

Lisenin en rahat sınıfı olan 10. sınıf öğrenciler için kritik önem taşımaktadır. “Nasıl başlarsan, öyle devam edersin” mantığı çoğu öğrenci için geçerli olmakta ve öğrencilerin çoğu 9. sınıf ve 10. sınıftaki başarı durumlarına paralel olarak üniversiteye yerleşim sağlıyor. Ancak buraya kadar gelip hangi konulardan sorumlu olduğunu merak eden öğrencilerin başarılı olacaklarına inanıyoruz. 10. sınıf konuları lisenin ikinci yılı olduğu için çoğu öğrenci için önceki yıla göre bir nebze kolay olacaktır.

10. sınıfı zor kılan durumlardan bir diğeri ise işlenen veya işlenecek konulara tam olarak hakim olamamaktır. Tavsiye olarak, dersler işlenmeden önce aşağıda göreceğiniz konulara çalışmış olmanızdır. 10. sınıf konuları her ders için ayrı ayrı olarak aşağıda bağlantı şeklinde verilmiştir. Derslerin üzerine tıklayarak ilgili ders içerisinde yer alan tüm konulara ulaşabilirsiniz.

10. Sınıf Konuları (2021-2022)

10. Sınıf Matematik Konuları
10. Sınıf Coğrafya Konuları
10. Sınıf Tarih Konuları
10. Sınıf Kimya Konuları
10. Sınıf Fizik Konuları
10. Sınıf Biyoloji Konuları
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Konuları
10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları
10. Sınıf İngilizce Konuları
10. Sınıf Almanca Konuları

10. Sınıf Konularına Nasıl Çalışmalı?

10. sınıf konuları aslında kolay ve yüzeysel olmasına rağmen, öğrenciler kimya, fizik, matematik gibi derslerde ikinci dönem zorlanabilmektedir. Bu zorluğu avantaja çevirmek de pek olası. Başarıya giden yolda 3 anahtarınız olacak. İlki inanç, ikincisi azim ve üçüncüsü de fırsatlar.

İlk olarak başarılı bir öğrenci olmayı isteyip istemediğinizi kendinize sorun. Eğer eğitim hayatınızda başarılı bir öğrenci olup kendinize bir yol çizmek arzusuna sahipseniz, inancınız var demektir. Eğer böyle bir hedefiniz yoksa, yani sadece dersleri geçmek için bir şeyler yapmaya çalışıyorsanız, çevrenizi gözlemleyin ve yolunuzun doğru yol olup olmadığına karar verin.

İkinci olarak, azim! Başarılı insanların silahı azimdir. Hiçbir zaman çalışmaktan kaçınmayın. Çalışmak demek belki sizin için daha az oyun, daha az eğlence gibi şeyler demek olabilir. Ancak lisede yaptığınız şeylerin sizin okul sonrası hayatınızı etkileyecek en güçlü unsurlardan biri olduğunu farkettiğinizde tekrardan lise sıralarına dönüp ders çalışmak isteyeceksiniz. Bu yüzden çalışmaktan geri durmayın.

Son olarak, fırsatlar. Eğitim hayatında fırsatlar çok önemlidir. Lise yılları insanların kendileri için en çok zamanı olduğu zamanlar. Bu yüzden her fırsatı değerlendirmeye çalışın. Okulunuz ücretsiz kurs veriyorsa katılım sağlayın. Genel ağdaki (internet) uygulamaları değerlendirin. Dil öğrenin! Bir sporda iyi olun. Bir enstrümanı iyi çalın. Zamanı kullanın.

Her şeyin sizin elinizde olduğunu unutmayın. İmkansızlık diye bir şey yoktur. İmkansız diyen bahane üretiyordur ve bahaneler safsatadan ibaret! Yapmanız gereken ne ise onu yapın. Buraya gelme amacınız 10. sınıf konuları hakkında bilgi edinmekti. Öyleyse sayfayı biraz yukarı kaydırın ve hangi konularda eksiğiniz varsa çalışmaya ordan başlayın. Daha fazlası için histasyon.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir