İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10. Sınıf Almanca Konuları

10. sınıf Almanca konuları adlı 10. sınıf öğrencilerine yönelik olan bu makalemizde Meb 2021-2022 müfredatı çerçevesinde 10. sınıf Almanca konularını bulabilirsiniz. Aşağıda 10. sınıf Almanca konuları tam liste olarak verilmiştir. Liste hazırlanırken Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınları göz önüne alınmıştır. Dolayısıyla, dağıtılan Meb kitaplarına birebir uyan bir listedir. 10. sınıf Almanca konularına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

10. Sınıf Almanca Konuları – 2021-2022 Müfredatı

2021-2022 eğitim-öğretim döneminde uygulanacak müfredata göre hazırlanan liste dönem ve ünitelere ayrılarak verilmiştir. Almanca dersi 10. sınıf müfredatında ilk dönem için A2.1 ve ikinci dönem için A2.2 olarak yer almaktadır. Yani 10. sınıfta görülecek Almanca dersleri Almanca için hâla başlangıç özelliği göstermektedir.

10. Sınıf Almanca 1. Dönem Konuları

 • Themenkreis 1: Reiseerlebnisse
 • Themenkreis 2: Umziehen – Einziehen
 • Themenkreis 3: Sport macht fit
 • Themenkreis 4: Arbeit und Berufe
 • Themenkreis 5: Feste und Geschenke
 • Themenkreis 6: Ausbildung

10. Sınıf Almanca 2. Dönem Konuları

 • Themenkreis 1: EssenThemenkreis 2: Unterwegs
 • Themenkreis 3: Freizeit und Interessen
 • Themenkreis 4: Technik
 • Themenkreis 5: Kommunikation
 • Themenkreis 6: Sparen

10. sınıf, lisenin ikinci senesi olmasından dolayı 9. sınıfa nazaran daha rahat olabileceğimiz bir sene. Ancak sonraki yıllar için bir temel niteliğinde olması hasebiyle dikkate alınması gereken bir senedir. Nasıl başlarsan öyle devam eder deyimini sizlere hatırlatır ve yeni bir sene için iyi başlangıçlar dileriz.

10. sınıf Almanca konuları başlıklı makalemizi beğendiyseniz ve 10. sınıf derslerine ilişkin daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sitemizde yer alan diğer makalelere göz atabilirsiniz. 10. Sınıf Konuları ve Müfredatı başlıklı yazımız size öncülük edecektir.

10. Sınıf Almanca Konularına Nasıl Çalışılır?

Almanca öğrencilerin zorlandığı derslerden biridir. Bu zorluğu aşabilmek için bol bol soru çözmelisiniz. Konuları sorulara kolaylıkla uygulayabileceğiniz kadar öğrenmelisiniz. Öncelikle dersten önceki gün veya dersten hemen önce işleyeceğiniz konulara bir göz atın. Dersi dikkatli dinleyin ve notlar alın. Akşam eve gittiğinizde işlediğiniz konuları tekrar edip, sorular çözün. Hafta sonu tekrarlara devam edin ve her ay o ay işlenen tüm konuları birlikte tekrar edin. Sınavlara son gün çalışmayıp, yeteri kadar zaman ayırın. Tüm bunlar sizi Almancada oldukça öne çıkaracaktır. 10. sınıf Almanca konularının zor olduğu kadar eğlendirici olduğunu da söylemek gerekir. Lise ve üniversiteye dair daha fazla bilgilenmek için diğer içeriklerimize göz atmayı unutmayın.

2021-2022 eğitim öğretim dönemi için 10. Sınıf Konuları ve Müfredatı (2021-2022) başlıklı yazımızdan tüm derslerin müfredatına ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir